شما در حال مشاهده نسخه موبایل وبلاگ

آموزش سئو و بهینه سازی سایت

هستید، برای مشاهده نسخه اصلی [اینجا] کلیک کنید.

كارمندها چگونه از كيست مويي جلوگيري كنند؟

پيشگيري از كيست مويي به روش هاي زير توصيه مي شود

براي پيشگيري از اين عارضه، توجّه به چند نكته ساده كفايت مي كند:

۱- كوتاه نگه داشتن موهاي ناحيه بين دو باسن(ترجيحاً با استفاده ازداروي نظافت سنّتي).

۲- شستشوي منظّم: حمام كردن يا دوش گرفتن روزانه براي تميز نگه داشتن ناحيه كيست توصيه مي شود اگرچه به نظر مي رسد استفاده از وان آب گرم در پيشگيري از عفونت كيست موثرتر از دوش گرفتن باشد.

۳- خشك نگه داشتن ناحيه به ويژه استفاده از لباس هاس زير نخي و جاذب رطوبت.

۴- پرهيز از نشستن طولاني مدت روي صندلي.

۵- در افرادي كه تعريق زيادي دارند، كم كردن تعريق در اين ناحيه نيز مي تواند تا حدّي كمك كننده باشد.

۶- پوشيدن لباس سبك و گشاد.

۷- جلوگيري از اضافه وزن.

۸- با توجه به آن چه در سطور فوق گذاشت درباره كيست مويي ، ايجاد تعادل در سوداي بدن مي تواند ما را از ابتلا به اين بيماري نجات دهد؛‌ لذا مجددا توصيه مي كنم اين مقاله را بخوانيد:

چند سوال:

– آيا ممكن است اين ضايعه بدخيم شود؟ عفونت هاي پيلونيدال درمان نشده ممكن است باعث ايجاد سينوس هاي ترشح كننده متعدد( و گاهي باعمق زياد) شوند ولي به ندرت در آنها تغييرات بدخيمي گزارش شده است.

– آيا كيست پيلونيدال از طريق ليزر قابل درمان است؟ در مورد درمان با ليزر بايد گفت كه متاسفانه استفاده اين عنوان به روشي براي جلب مشتري تبديل شده است. ليزر وسيله اي است كه پزشك در حين جراحي خود مي تواند از آن استفاده كند ولي به خودي خود، يك روش جديد جراحي نيست كه بتواند مزاياي خاصي نسبت به روش هاي ديگر داشته باشد . بنابراين اين كلمه نبايد شما را فريب دهد.

كيست مويي در پايين كمر

كيست پيلونيدال يا كيست مويي از وجود يك كيسه كوچك پوستي حاوي مو در قسمت پايين كمر، در فاصله بين دو باسن و كمي بالاتر از مقعد ايجاد مي شود. اين حفره كه ممكن است اندازه اي به قطر يك الي چند سانتيمتر داشته باشد، گاهي چيزي بيش از يك فرورفتگي حاوي چند موي پيچيده نيست و توسط چند سوراخ ريز به سطح پوست راه دارد.

اين كيست مستعد ابتلا به عفونت است. كيست مويي در مردان شايعتر است. عفونت كيست معمولاً در اوايل بزرگسالي آغاز ميشود.
اين مشكل گاهي بدون علامت است و فقط در معاينه، سوراخ هاي ريز پوستي در فاصله بين دو باسن ديده مي شود. گاهي نيز ترشحات چركي يا خونابه از سوراخ هاي مذكور خارج مي گردد.
اگر مجراي اين سوراخ ها بسته شود، ترشحات چركي داخل حفره تجمع پيدا مي كنند و باعث ايجاد آبسه مي شوند كه با درد شديد همراه است.

علت
اين بيماري بيشتر در افراد پر مو ديده مي شود و بيشتر شامل حال كساني است كه شغل هاي نشسته دارند، به همين علت به آن بيماري رانندگان هم گفته مي شود.
بعضي علت آن را فرورفتن موهاي اين ناحيه به داخل پوست مي دانند.
بيشتر بيماران هنگامي مراجعه مي كنند كه مو وارد بدن شده و يك عفونت موضعي ايجاد كند. بعد از آن به مرور زمان به صورت يك آبسه در آيد و موجب درد و توده پشت (بالاي شكاف باسن ) مي گردد.

علايم شايع
در صورت عفونت نكردن كيست، علامتي وجود ندارد. با ايجاد عفونت، علايم زير بروز ميكنند:
ورم، درد، قرمزي و احساس درد با لمس
تب و لرز
ترشح چرك
درد موقع نشستن

* اگر هنگام نشستن احساس ناراحتي ميكنيد، يك بالش مخصوص در محل نشستن خود قرار دهيد.

درمان كيست عفوني شده معمولا شامل برش آبسه و تخليه چرك از آن و گاهي جراحي به منظور برداشتن كل ناحيه عفوني ميباشد

عوامل افزايش دهنده خطر تعريق زياد بدن

پوشيدن لباس تنگ

پيشگيري
ليزر موهاي زايد براي پيشگيري از ايجاد بيماري و پيشگيري از عود پس از جراحي موثر است.
حمام كردن يا دوش گرفتن روزانه براي تميز نگهداشتن ناحيه كيست
پوشيدن لباس سبك و گشاد
جلوگيري از چاقي

درمان
عفونت كيست، با مصرف آنتيبيوتيك و جراحي قابل درمان است.

در صورت عفونت كيست، از حمام آب گرم براي تخفيف درد استفاده كنيد. در يك لگن آب گرم به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقيقه بنشينيد و اين كار را هر چند بار كه لازم است تكرار كنيد.

درمان كيست عفوني شده معمولا شامل برش آبسه و تخليه چرك از آن و گاهي جراحي به منظور برداشتن كل ناحيه عفوني ميباشد. التيام زخم جراحي ممكن است چند ماه به طول انجامد، زيرا زخم بايد از عمق ترميم شود.

يك تكه گاز استريل بايد برروي زخم قرار داد تا هم امكان هواخوردن زخم وجود داشته بايد و هم از ساييده شدن لباسها به زخم جلوگيري شود.جراحي كيست مويي

بهترين درمان آن است كه بيمار سريع تر مورد عمل جراحي قرار گيرد، چون هر چه زمان بگذرد وسعت كيست مويي بيشتر شده و سوراخ هاي جديدي روي پوست ظاهر مي شوند.
در مواردي كه فرد دچار آبسه (تجمع چرك در محل) شده باشد، با روش بي حسي موضعي و ايجاد برش در محل آبسه، تخليه چرك صورت مي گيرد و با شستشوي منظم، علائم التهابي آبسه مرتفع خواهد شد و پس از رفع التهاب، عمل جراحي اصلي كه همان خارج كردن كيست است انجام مي گيرد.
در مواردي كه كيست عفونت نكرده است، يا ترشحات از مجراي كيست وجود دارد، ولي عفونت يا التهاب ديده نمي شود، از همان ابتدا عمل جراحي براي خارج كردن تمام كيست انجام مي گيرد.

انواع روش هاي جراحي
۱- جراحي به روش باز: در اين روش، كيست حاوي مو پس از انجام بيهوشي عمومي و يا بي حسي از كمر خارج مي شود و محل عمل بخيه نمي شود. در نتيجه حفره اي به جا خواهد ماند كه تدريجا از كف پر خواهد شد. اندازه اين حفره به اندازه كيست بستگي دارد و به زبان ساده ممكن است به اندازه يك گردو و حتي يك پرتقال باشد. از محل عمل تا حدود يك هفته ترشحاتي خارج مي شود و پس از آن تدريجا ترشحات كم مي شود و پس از حدود دو تا سه ماه، به طور كامل توسط بافت هاي اطراف پر خواهد شد.

۲- جراحي به روش بسته : در اين روش، كيست حاوي مو پس از انجام بيهوشي عمومي و يا بي حسي از كمر خارج مي شود و محل عمل بخيه زده مي شود و حدود ده روز بعد، بخيه ها كشيده مي شوند.

مراقبت هاي پس از عمل
۱- در روش جراحي باز پس از اتمام عمل جراحي، محل زخم با پانسمان فشرده پر مي شود و بسته به نظر پزشك پس از يك الي دو روز پانسمان خارج خواهد شد. در اين زمان حفره اي تو خالي وجود خواهد داشت كه عليرغم ظاهر ترسناكي كه دارد فاقد خطر جدي است.
لازم است كه روزانه دو تا سه مرتبه در لگن آب گرم كه حاوي چند قطره بتادين است، نشست، طوري كه زخم داخل آب ولرم غوطه ور شود و آب به آن نفوذ كند و ترشحات آن را تميز كند. سپس موضع خشك مي شود و با گاز مرطوب روي آن پوشانده مي شود.
بافت طبيعي كه تدريجا در اين مكان تشكيل مي شود رنگ قرمز يا صورتي دارد. گاهي نيز بافت زرد رنگي ايجاد مي شود كه لازم است با كشيدن گاز مرطوب به روي آن، تميز گردد. در صورتي كه اين كار باعث درد شديد شود، مي توان قبل از آن چند قطره محلول بي حس كننده مثل ليدوكائين داخل زخم ريخت و پس از چند دقيقه كار تميز كردن را شروع نمود.
مصرف داروي مسكن در موارد درد شديد توصيه مي شود.
بسته به صلاحديد پزشك، گاهي از پمادهايي كه رشد بافت را تسريع مي كنند، يا پمادهايي كه بافت هاي غير مفيد را حل مي كنند استفاده مي شود.
حجم ترشحات پس از يك هفته كاهش پيدا مي كند و فرد پس از يك هفته مي تواند فعاليت هاي خود را شروع كند.

۲- در روش جراحي بسته كيست مويي، به طور معمول پانسمان اوليه به مدت سه الي پنج روز در محل حفظ مي شود و در صورت تداوم ترشحات، تعويض پانسمان توصيه مي شود.
بسته به نظر پزشك گاهي پماد چرك خشك كن موضعي يا داروي چرك خشك كن خوراكي تجويز مي شود. بسته به نظر پزشك، گاهي در محل زخم درن گذاشته مي شود. درن لوله اي است كه ترشحات را از محل زخم خارج مي كند ( در مورد مراقبت از درن از پزشك خود راهنمايي بگيريد).
معمولا بخيه ها پس از يك الي دو هفته خارج مي شوند و پس از حدود يك هفته فعاليت هاي خود را مي توانيد آغاز كنيد.
منبع:تبيان

فوت و فن خريد لوازم خانگي

خريد از بازار لوازم خانگي يكي از سخت‌ترين عمليات خريد است! اين‌جا دنيايي از برندها، مارك‌ها، اصطلاحات تخصصي و فني، آپشن‌هاي گيج‌كننده و تقلبات عجيب و غريب وجود دارد.

البته در اين ميان آپشن ها و مشخصات فني و اصطلاحات تخصصي دستاويز خوبي شده است تا بسياري از فروشندگان با طرح اعداد و ارقام نجومي و نسبت دادن آن به عملكرد وسيله مورد نظر مشتري را فريب دهند. ما در اين مطلب كاربردي‌ترين نكات خريد از بازار لوازم خانگي را از ديدگاه كارشناسان و فعالان اين بازار در اختيارتان مي‌گذاريم.

چشم مشتريان ايراني براي خريد لوازم خانگي
فعالان بازار مي‌گويند بيشتر مشتريان ايراني هنگام خريد لوازم خانگي يك ضعف بزرگ دارند. آنها به متراژ فضاي مسكوني و نيازهاي واقعي شان توجه نمي‌كنند. همين موضوع عمده‌ترين علتي است كه هزينه‌هاي اضافه به آنها تحميل مي‌كند. برايتان چند مثال مي‌آوريم:

مشتريان زيادي علاقه‌مندند بزرگترين نمايشگرهاي تلويزيوني را خريداري كنند. اين درحالي است كه محل زندگي آنها آپارتمان‌هايي با متراژهاي كوچك است. آنها يك راز مهم نمايشگرهاي تلويزيوني را نمي‌دانند. تفاوت كيفيت و وضوح تصوير نمايشگرهاي بزرگ نسبت به نمايشگرهاي كوچكتر در فواصل زياد به چشم مي‌آيد. درواقع اين موضوع به آن معني است كه يك نمايشگر بزرگ در خانه‌اي كوچك عملكرد يك نمايشگر جمع و جورتر را دارد و مشتري براي آيتمي هزينه اضافه‌تر پرداخته است كه عملا به كار او نمي‌آيد.


خريد لوازم خانگي با ظرفيت‌هاي بالا يكي ديگر از عادات نادرست مشتريان ايراني است. يك لباسشويي ١٢ كيلوگرمي براي يك خانواده ٤ نفره تنها به معناي اتلاف انرژي بيشتر و هزينه بالاتر است. علاوه بر اين كارخانه سازنده در ازاي ارايه لوازم خانگي با حجم بالاتر، براي محصول خود قيمت بيشتري تعيين مي‌كند. به اين ترتيب خريد لوازم خانگي با ظرفيت بيشتر از نياز به معني پرداخت پول بيشتر براي خريد كالا و پرداخت هزينه بيشتر انرژي مصرفي است.

آپشن‌هاي گران قيمتي كه به دردتان نمي‌خورد
وقتي تصميم به خريد يك وسيله لوكس و گرانقيمت داريد شك نكنيد كه بخش قابل توجهي از هزينه خريد كالا را براي گزينه‌هايي پرداخت مي‌كنيد كه كمتر به استفاده از آن نياز پيدا مي‌كنيد. به‌عنوان مثال ٣٦ برنامه شست‌وشوي يك لباسشويي گرانقيمت را مرور كنيد. يكي از اين برنامه‌ها براي شست‌وشوي لباس پشمي است. شما چند بار در ‌سال لباس پشمي مي‌شوييد؟! و اصولا آيا براي شستن يك يا دو تكه لباس پشمي لباسشويي روشن مي‌كنيد؟ اين آپشن‌ها در نگاه اول بسيار فريبنده به نظر مي‌رسند و باعث مي‌شوند مشتري در يك تصميم آني و عجولانه پول زيادي بابت خريد يك وسيله بپردازد اما به مرور و با استفاده از آن كالا متوجه مي‌شود كه بسياري از اين آپشن‌ها به ندرت يا هرگز مورد استفاده قرار نمي‌گيرد. بنابراين بهتر است موقع خريد يك وسيله خانگي قبل از هر چيز نيازهاي منطقي‌تان را در نظر بگيريد و فريب تجملات و آپشن‌هاي لوكس و كم كاربرد را نخوريد.

بهترين مشاوران خريد لوازم خانگي چه كساني هستند؟
به شعارهاي تبليغاتي اهميت ندهيد. اغراق يكي از شگردهاي شركت‌هاي تبليغاتي است. آنها از صاحبان كالا پول مي‌گيرند تا به بهترين وجه ممكن شما را به خريد يك كالا قانع و ترغيب كنند اما اين به آن معنا نيست كه تمام حقيقت با شما در ميان گذاشته شده است. قبل از اين‌كه فريفته تبليغات شويد درباره آن كالا و معايبش پرس و جو كنيد يا در اينترنت جست‌وجو كنيد. يادتان باشد رقباي آن كالا در ساير برندها را نيز با دقت بررسي كنيد تا بتوانيد تصميم بهتري بگيريد. بهترين راهنماي شما براي خريد يك وسيله نه فروشندگان هستند و نه تبليغات. بهترين راهنمايان خود خريداران هستند. نظر ساير خريداران يك كالاي مشخص را بپرسيد. آنها ممكن است در بين اعضاي فاميلتان باشند يا همسايه و همكارانتان. ممكن است در تاپيك‌ها و گروه‌هاي گپ و گفت‌وگو در فضاي مجازي نيز بتوانيد آنها را پيدا كرده و از آنها درباره معايب برند موردنظرتان نظرخواهي كنيد.

از فروشندگان مدعي فاكتور بگيريد!

ادعاي فروشندگان را جدي نگيريد. نگاه نكنيد كه آنها براي خريد يك كالا دقايق طولاني برايتان حرف مي‌زنند و نقش يك مشاور دلسوز را بازي مي‌كنند. كافي است بعد ازخريد كالا به آنها مراجعه كنيد و ببينيد كه ديگر در حد گفتن يك جمله هم حوصله‌تان را ندارند! اگر فروشنده ادعا مي‌كند كالايي ويژگي‌هاي منحصربه‌فرد و تضمين‌شده‌اي دارد، از او بخواهيد تمام آن ويژگي‌ها را به صورت دقيق و شفاف در فاكتور خريدتان بنويسد و مهر و امضا كند. اين كار به شما كمك مي‌كند تا اگر براي كار كردن با آن وسيله دچار مشكل شديد به راحتي بتوانيد از فروشنده شكايت و درخواست خسارت كنيد. اگر او حاضر نشد گفته‌هاي خود را مكتوب كند بدانيد حتما كاسه‌اي زير نيم كاسه است. اين گزينه به‌ويژه درباره خريد لوازم خانگي بزرگ و با قيمت بيشتر مي‌تواند براي شما بسيار تعيين‌كننده باشد. خدمات پس از فروش ال جي را مثال مي زنيم لطفا دقت كنيد كه خدمات خوب شما را نجات مي دهد.

برچسب انرژي لوازم بزرگ را حتما چك كنيد
به برچسب انرژي توجه كنيد. برچسب انرژي ٧ فلش رنگي است كه به ترتيب طيف‌هاي رنگي سبز تيره تا قرمز تيره را در بر مي‌گيرد. اين فلش‌ها با حروف لاتين A تا G رديف‌گذاري شده اند. فلش A كه به رنگ سبز تيره است معرف كمترين ميزان مصرف انرژي و بيشترين بازدهي كالاست و فلش G كه به رنگ قرمز تيره است معرف بيشترين ميزان مصرف انرژي و كمترين بازدهي است. هرچه درجه كيفيت مصرف انرژي وسيله به گزينه A نزديك‌تر باشد وسيله كم‌مصرف‌تر و كم‌هزينه‌تر است. پرمصرف‌ترين لوازم برقي به ترتيب يخچال، ماشين لباسشويي، فريزر و ماشين ظرفشويي است. دقت به برچسب انرژي براي اين وسايل اهميت بيشتري دارد. تعميرگاه مجاز ال جي به راحتي در دسترس مي باشد.

يخچال فريزر خوب چه مشخصاتي دارد؟
يخچال فريزرهايي كه فريزر آن در قسمت پايين قرار گرفته است، كمترين ميزان مصرف انرژي و سايدباي‌سايدها با وجود محبوبيت‌شان بيشترين مصرف انرژي را دارند. بررسي كارشناسان توليد نشان مي‌دهد ٣٠ تا ٤٥‌ درصد باز و بسته شدن در يخچال‌ها براي برداشتن آب و يخ است بنابراين خريد يخچالي كه آبريز روي در دارد به كاهش مصرف انرژي و افزايش عمر يخچال كمك مي‌كند. مهم‌ترين گزينه‌هاي پيشنهادي مشاوران بازار براي خريد يخچال - فريزرها داشتن قفسه‌هاي فريزر با سبدهاي متحرك، محفظه كنترل رطوبت و قابليت تنظيم ارتفاع در قفسه‌ها براي جاسازي ظروف بزرگتر است. يادتان باشد يخچال‌هاي بزرگتر برق بيشتري مصرف مي‌كنند.

اجاق گاز ايراني بخريد
اگر مي‌خواهيد يك اجاق گاز با كيفيت قابل قبول خريداري كنيد . در بازار لوازم خانگي داخلي، بهترين برندهاي ايراني متعلق به اجاق گازهاست و ايراني‌ها در توليد اين قلم از لوازم خانگي موفق‌تر از ساير اقلام عمل كرده‌اند. بنابراين به جاي پرداخت هزينه اضافه بابت خريد اجاق گازهاي خارجي مي‌توانيد يك اجاق خوب ايراني با همان كاركرد و عمر مفيد را با نرخ ارزان تر خريداري كنيد.

دور موتور نكته طلايي خريد لباسشويي

نكته طلايي براي خريد لباسشويي توجه به ميزان دور موتور دستگاه و حجم آن است. تعداد دور موتور ماشين‌هاي لباسشويي بين ٦٠٠ تا ١٦٠٠ دور بر دقيقه است. لباسشويي‌هايي با دور موتور بيشتر قابليت شست‌وشو و خشك كردن بهتري دارند. حجم ماشين لباسشويي يعني چندكيلويي بودن گنجايش آن نيز بسيار مهم است زيرا حجم اضافه باعث مصرف انرژي بيشتر مي‌شود. بهترين و كاربردي‌ترين گنجايش لباسشويي بين ٥ تا ٧ كيلوگرم است. يادتان باشد مدلي از لباسشويي را خريداري كنيد كه شير ورودي آب گرم داشته باشد زيرا بيشتر انرژي مصرفي ماشين‌هاي لباسشويي صرف گرم كردن آب مخزن مي‌شود و شستن لباس با آب گرم باعث نتيجه بهتر در عملكرد شست و شو مي‌شود.

دور ماشين ظرفشويي گران خط بكشيد
بررسي بازار لوازم خانگي توسط كارشناسان نشان مي‌دهد كه ماشين‌هاي ظرفشويي لوكس نسبت به ساير لوازم خانگي لوكس كارايي كمتري دارند. به عبارت بهتر خريد ماشين ظرفشويي گران‌تر به اميد دريافت كارايي و خدمات بيشتر اشتباه محض است. اين كارشناسان مي‌گويند براي خريد ماشين ظرفشويي به آپشن‌ها توجه نكنيد و بيشتر براي مقاومت بدنه و كيفيت عملكرد دستگاه پول بدهيد. به گفته اين كارشناسان ماشين‌هاي ظرفشويي داراي بيشترين بازوي آبپاش، چرخه دماي بالاتر، گرمكن آب داخلي و قابليت دفع موادغذايي بهترين گزينه‌ها به شمار مي‌آيند.

چرخه دماي بهترين ماشين‌هاي ظرفشويي بين ٥٥ تا ٧٠ درجه سانتيگراد است. اين ماشين‌ها بهترين عملكرد شست و شو را به شما ارايه مي‌دهند. يادتان باشد ماشين‌هاي ظرفشويي با ظرفيت كمتر قادرند با ظرفيت نيمه پر هم كار كنند اما ماشين‌هاي ظرفشويي بزرگتر در صورت تكميل ظرفيت مي‌توانند عملكرد قابل قبولي ارايه دهند.

قدرتمندترين جاروبرقي‌ها را نخريد!
كارشناسان بازار لوازم خانگي مي‌گويند بهترين جاروبرقي‌ها را دستگاه‌هايي با توان بالاتر نمي‌دانند و براي توان جاروبرقي و مساحت خانه فرمول مشخصي قائلند. براساس اين فرمول براي خانه‌هاي زير ٦٠ متر جاروبرقي با توان ١٣٠٠ وات، براي مساحت ٦٠ تا ٩٠ متر توان ١٥٠٠ وات، متراژ ٩٠ تا ١٢٠ متر ١٧٠٠ وات و براي خانه‌هاي بزرگتر از ١٢٠ متر جاروبرقي‌هايي با توان ٢٠٠٠ و ٢٢٠٠ وات مناسب است. ضمن اين‌كه هرچه توان جاروبرقي بيشتر باشد فرسايش بافت فرش و مبلمان سريع‌تر اتفاق مي‌افتد.

عوارض زياد نشستن و راه هاي پيشگيري از آن

چرا نشستن براي شما بد است و چگونه مي‌توان از آن اجتناب نمود
احتمالا تا همين چندي پيش، صندلي دفتر كارتان را وسيله‌ي بي‌ضرر قلمداد مي‌نموديد. اما بعد، اين عناوين در همه جا به گوش شما مي‌رسيد كه:
- نشستن، سبكي از سيگار كشيدن جديد است!
- بيماري نشستن رو به افزايش است!
- نشستن را متوقف كنيد، پيش از اينكه شما را به كشتن دهد!

همه‌ي اين موارد به اين واقعيت اشاره دارد كه صندلي‌هاي اداري به‌هيچ وجه بي‌ضرر نيستد.

خطرات زياد نشستن
كارشناسان برجسته بر اين باورند كه نشستن مي‌تواند مانند سيگار كشيدن موجب تاثيرات منفي بر سلامت افراد باشند، البته اگر تاثيرات منفي آن از سيگار بيشتر نباشد. مطالعات حاكي از آن است كه نشستن به مدت طولاني خطر ابتلا به ديابت، حملات قلبي عروقي و يا ابتلا به انواع خاصي از سرطان را افزايش مي‌دهد.

در يك مطالعه‌ي ۱۴ ساله بر روي ۱۸۵۰۰۰ شركت كننده كه نتايج آن در مجله‌ي بيماري‌هاي همه‌گير در امريكا منتشر شد، نشان داد كه زمان نشستن مستقيما با مرگ‌ومير در ارتباط است. شايد شگفت انگيزترين نكته اين باشد كه اين نتيجه فارغ از ميزان فعاليت بدني شركت‌كنندگان بوده و كاملا تائيد شده است. خطرات نشستن به اندازه كافي روشن است، در مجله‌ي پزشكي استراليا مقاله‌ايي به چاپ رسيد مبني بر اينكه نشستن طولاني مدت پشت ميز مي‌تواند “خطرناك” باشد، همين امر پزشكان و كارفرمايان را ترغيب نمود تا جايگزين‌هايي را تجويز يا درنظر بگيرند.

نشستن، به ويژه نشستن روي صندلي، بهاي سنگيني بر سلامت تحميل مي‌كند، زيرا اساسا عملكرد بدن را مختل مي‌كند. هنگامي كه در صندلي فرو مي‌رويد، عضلات رها مي‌شوند، مفاصل ران سفت شده و ستون فقرات تقريبا خشك مي‌شوند. در وضعيت نشسته جريان خون كند مي‌شود، كه بر فعاليت مغز و ابتلا به بيماري‌هاي قلبي تاثير گذار است باعث ايجاد هموروئيد مي شود و حتي خطر لخته شدن خون را افزايش مي‌دهد. صندلي شما همچنين مي‌تواند موجب اُفت چشمگيري در توليد آنزيم‌هاي چربي‌سوز و كالري‌سوز باشد.

واقعيت اين است كه ما براي نشستن‌هاي طولاني بر روي صندلي در طي روز طراحي نشده‌ايم. ما براي راست قامت ماندن و فعاليت تكامل يافته‌ايم. هنگامي كه از روي صندلي بلند مي‌شويم، زنگ بيدارباش بدن به صدا در مي‌آيد. ايستادن عضلات بيشتري را درگير مي‌كند، خون را به جريان مي‌اندازد و شما را هوشيارتر و باانرژي‌تر مي‌كند. مفاصل ران را بازتر مي‌كند و به ستون فقرات اجازه مي‌دهد تا آزادانه پيچ بخورند.


خطرات زياد نشستن,نشستن,عوارض زياد نشستن

ايستادن در حين انجام كارها حصار نشستن‌هاي طولاني در طي روز را مي‌شكند


راهكارهايي براي كمتر نشستن
با اين حال پادزهر نشستن‌ در طول روز، ايستادن در تمام روز نيست. بدن ما بهترين واكنش را زماني از خود نشان مي‌دهد كه از آن به‌شيوه‌هاي مختلف بهره ببريم، از جمله پياده‌روي كردن، ايستادن، خم شدن و حتي اسكوات رفتن. جايگزين نمودن روش‌هايي براي تغيير موقعيتتان، فرهنگ صندلي محور را به چالش مي‌كشد. چند روش خلاقانه براي كاهش زمان نشستن كه همواره مي‌توان امتحان نمود عبارتند از:

1- يكي از وعده‌ها‌ي غذايي خود در روز را ايستاده‌ ميل كنيد. نشستن در حين غذا، موجب مي‌شود تا زمان كلي نشستن شما افزايش يابد. حتي‌الامكان صبحانه را روي كانتر آشپزخانه بخوريد، يا ناهار را در مكان‌هايي با ميزهاي بلند ميل كنيد. ايستادن در حين غذا خوردن ابدا بدان معنا نيست كه مجبوريد سريع‌تر غذا بخوريد و يا غذاهاي نامرغوب بخوريد. كيفيت و نحوه‌ي غذا خوردن مي‌تواند كاملا مشابه نشستن بر روي صندلي باشد.

2- هر شب صندلي خود را به سمت ميزتان هل دهيد. صبح روز بعد، وضعيت غير معمول صندلي يادآوري مي‌كند تا كمي بيشتر روي پاهاي خود بايستيد. سعي كنيد كاري ايستاده را براي صبح برنامه‌ريزي كرده يا پياده‌روي نمائيد. روز خود را ايستاده شروع نمائيد، تا بدنتان بيدار شود و در تمام روز فعال بماند.

3- ۱۵ دقيقه روي زمين بنشينيد. در فرهنگ گره‌خورده‌ي ما با صندلي، بزرگسالان زمان زيادي براي نشستن روي زمين صرف نمي‌كنند. در نتيجه، بخشي از تحرك خود را از دست مي‌دهند. با ۱۵ دقيقه نشستن روي زمين مي‌توان آن تحرك را دوباره بدست آورد. چنانچه فرزند داريد، آن‌ها نيز عاشق پيوستن به شما بر روي زمين و خواندن يك داستان يا بازي كردن، خواهند شد. روي زمين بنشينيد و بخش اول برنامه‌ي تلويزيوني موردعلاقه خود را تماشا كنيد يا كتابي بخوانيد.

4- برخي از كارهايتان را ايستاده انجام دهيد. به عنوان مثال صحبت كردن با تلفن، مرور مدارك يا چك كردن فيس‌بوك. كارتان هر آنچه كه هست، به آن تنوع ببخشيد. ايستادن در حين انجام كارها حصار نشستن‌هاي طولاني در طي روز را مي‌شكند.

با همين توصيه‌هاي كوچك، در مسير روزي با نشستن‌هاي كمتر و حركت‌هاي متنوع‌تر گام برداريد. به صندلي‌هاي زندگي خود استراحتي دهيد و ببنيد در طول روز چقدر احساس بهتري خواهيد داشت.

منبع : healthmag.ir

آيا مي شود زخم را با ليزر خوب كرد؟

اين روزها انگار مُد شده است كه هر دردي را با ليزر درمان كنند؛ از حذف موهاي زايد گرفته تا از بين بردن جاي زخم ها در روي پوست.خيلي ها آخرين اميد شان براي رهايي از جاي زخم جراحي روي شكم و خراش تصادف در صورت، ليزر است؛ ولي ليزر چگونه جاي زخم را از بين مي برد؟ با دكتر مريم يوسفي، متخصص پوست و عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي، در همين زمينه به گفتگو نشسته ايم.خانم دكتر! كدام بيماران براي ليزر جاي زخم هاي شان به مطب مي آيند؟مواردش زياد است؛ مثلا به دنبال هرگونه عمل جراحي و بريدن پوست، لاجرم جوشگاهي روي پوست مي ماند. حالا اگر دقت و مهارت جراح زياد باشد اين جوشگاه ظريف بوده و كمتر به چشم خواهد آمد ولي گاهي مثلا به دنبال سوختگي فرد دچار جوشگاه هاي وسيعي مي شود كه منظره ناخوشايندي را ايجاد خواهد كرد.

افراد بايد بدانند كه امروزه دستگاه هاي ليزر متعددي براي بهتر كردن منظره جوشگاه ها وجود دارد و هرگز نبايد انتظار داشته باشند كه جوشگاه هاي شان به طور كامل و صد درصد رفع شود.روش هاي ديگري هم هست؟بله؛ روش هاي مختلفي شامل داروهاي موضعي، ميكرودرم ابريژن، درم ابريژن و ليزر جهت بهبود جوشگاه ها امروزه در اختيار پزشكان متخصص پوست وجود دارد كه با تركيبي از اين روش ها گاه مي توان نتايج قابل توجهي گرفت.

بيمار بايد صبور باشد و به دقت به توصيه هاي پزشك گوش فرا دهد. گاه جلسات متعدد درماني جهت حصول نتيجه مناسب لازم است.چه ليزرهايي وجود دارد؟از جمله ليزرهايي كه مي توانند به بهبود جوشگاه ها كمك نمايند مي توان به ليزر PDL (ليزري كه اساسا براي درمان ضايعات عروقي به كار مي رود)، IPL، ليزرهاي لايه بردار مثل Erbium-YAG و Co2 و نيز اخيرا از ليزرهاي فراكشنال مثل affirm و Fractional اشاره كرد.داروها چطور؟داروهاي مختلفي در درمان جوشگاه ها كاربرد دارند از جمله داروهاي حاوي هپارين و عصاره پياز، كرم هاي استروئيدي و كرم هاي حاوي اسيد ميوه كه به نوبه خود مي توانند تا حدودي جوشگاه ها را بهتر نمايند. اين روزها بيماري هاي زيادي مثل هموروئيد با ليزر درمان ميشوند.

گاهي لازم است فرد تا مدتي از لباس هاي مخصوص فشاري در محل رخداد جوشگاه هاي سوختگي استفاده نمايد و يا مصرف صفحات سيليكوني روي اين جوشگاه ها گاه نتايج خوبي را به همراه خواهند داشت. درنهايت با تركيبي از اين روش هاي درماني مي توان به نتايج خوبي دست يافت، ضمن اين كه در مواردي نيز جراحي پلاستيك به عنوان يك اقدام اساسي ضروري است و در مراحل بعد با استفاده از روش هاي فوق الذكر مي توان نتايج جراحي را بهبود بخشيد.

آيا افرادي وجود دارند كه اين ليزر درماني براي آن ها ممنوع باشد؟ بله، ليزردرماني براي افراد باردار، كساني كه حساسيت زيادي به نور دارند و بدخيمي ها و عفونت ها به هيچ عنوان توصيه نمي شود؛ اما ساير افراد بالاي 20 سال مي توانند زير نظر پزشك در صورت نياز بعد از انجام تست، از ليزردرماني استفاده كنند. به عنوان آخرين سؤال كمي هم درباره عوارض ليزردرماني در اين بيماران توضيح بدهيد.از عوارض ليزر مي توان به ايجاد سوختگي و يا از بين رفتن رنگدانه هاي پوستي اشاره كرد، از بين رفتن اين رنگدانه ها باعث ايجاد لكه هاي روشني روي پوست مي شود. البته در درمان بواسير با ليزر نكات ديگري هم بايد رعايت بشود.

ترميم جاي سوختگي ناشي از ليزر بسيار مشكل است و تنها راه حل آن جراحي خواهد بود. در نتيجه به افرادي كه پوستي تيره دارند به ويژه سياه پوستان توصيه مي شود از ليزر استفاده نكنند. چون هر قدر پوست تيره تر باشد، بيشتر احتمال آسيب وجود دارد و هر اندازه پوست روشن تر باشد، نتيجه بهتري از ليزر درماني به دست خواهد آمد. در ضمن افرادي كه سابقه لكه هاي پوستي ناشي از سوختگي ملايم دارند نيز گزينه مناسبي براي ليزردرماني محسوب نمي شوند، چون احتمال سوختگي در آن ها بسيار زياد است

مبنع؛سيمرغ

روش هاي تبليغ موثر در اينترنت

امروزه اينترنت آنقدر در زندگي روزمره همه نفوذ كرده است كه نمي توان از پتانسيل بالاي كاربران آن غافل ماند كاربراني كه ديگر فقط نوجوان و جوان نيستند بلكه فعالين بازار و سرمايه گذاراني كه سرمايه هاي كلاني هم در اختيار دارند را هم شامل مي شوند افرادي كه مي توانند يك مشتري پر سود باشند از اينترنت براي كار هاي روزمره خود استفاده مي كنند نسلي كه در زمان تحصيل با اينترنت آشنا شد اكنون وارد بازار كار شده است و درصد قابل توجهي از سرمايه ها كشور را در دست دارد حال اين افراد كه مي دانند اينترنت مي تواند چه ابزار پر قدرتي باشد از آن به صورت روزمره استفاده مي كنند وقتي كه از آنها آخرين قيمت را مي پرسيد آنرا با اينترنت چك مي كند و ديگر تلفن و موبايل آن وسيله ارتباطي مقتدر سابق نيستند. بلكه بازيگر جديد و پر قدرتي آمده كه نه تنها كارا تر است بلكه جذابيت بيشتري هم دارد. امروزه متخصصين در هر رشته اي وقتي مي خواهند يك منبع سريع براي پرسش خود بيابند اولين چيزي كه به خاطرشان مي رسد جستجو در گوگل است. ديگر اينترنت فقط وسيله سرگرمي و تفريح نيست بلكه بسياري از مشاغل به آن وابسته اند و مرتب شغل هاي جديدي ايجاد مي شوند كه به كمك اينترنت پا گرفته اند. در دنياي امروز براي هيچ كشوري پيشرفت علمي قابل توجه را بدون وجود اينترنت نمي توان متصور شد و به همين دليل هم هست كه سرعت اتصال به اينترنت در دانشگاه ها در اعتبار آنها يك فاكتور مثبت در نظر گرفته مي شود. حال گرايش بيش از پيش نسل جديد به اينترنت را هم به آن اضافه كنيد مي بينيد كه مخاطبين اينترنت روز به روز در حال افزايشي چشمگير هستند. بله و هر جا كه مخاطب افزايش مي بايد طبيعتا بازار پر سود تبليغات هم وارد ميدان مي شود بازاري كه هنوز در ايران خيلي جدي گرفته نشده است ولي با توجه به مزاياي آن و ارزاني فوق العاده اش بسيار جذاب است اما به دليل اينكه بسياري از افرادي كه بدنبال تبليغات هستند با نحوه تبليغات در اينترنت خيلي آشنايي ندارند نمي توانند به آن اعتماد كنند آنها نمي دانند كه بايد با توجه به كسب و كار و موقعيت حرفه اي خود نوع و روش تبليغات را مشخص نمايند و اگر اصولي ساده را رعايت نكنند از تبليغات خود در اينترنت بازدهي كافي را بدست نمي آورند. اين صحبت ها حاصل تجربيات نزديك به ده سال بنده در ياد بگير دات كام و وب سايت هاي ديگر و سر و كار داشتن با انواع مشتري هاست. بنابراين تصميم گرفتم مقاله اي در اين رابطه خدمتتان ارائه نمايم تا در آن مزاياي هر روش را با توجه به مشتريان هدف و نوع كسب و كاري كه قرار است براي آن تبليغ شود راهكار مناسب ارائه گردد. و دوستاني كه مي خواهند از اين فضا استفاده كنند بهترين سود را از هزينه خود داشته باشند.


تبليغات متني در وب سايت ها

اين روش بهترين روش براي كساني است كه يك وب سايت اينترنتي دارند و مي خواهند رتبه آن را در گوگل ارتقا دهند و در عين حال ترافيكي هم به سمت وب سايت خود هدايت نمايند. در اين روش در يك وب سايت پر بازديد و با رانكينگ متوسط و بالاتر يك لينك متني قرار مي گيرد اين متن يا عنوان لينك بسيار مهم است. عبارت جذابي كه براي عنوان لينك خود انتخاب مي كنيد در ميزان كليكي كه صورت مي گيرد بسيار موثر است هر چند اين عبارت نبايد گمراه كننده و دورغين باشد چون اعتبار شما را خدشه دار مي كند. فراموش نكنيد يكي از اهداف تبليغات كسب اعتبار است پس آن را خراب نكنيد.

تبليغات متني روشي ارزان براي تبليغات است اما براي اينكه اين روش در افزايش رانكينگ وب سايت شما موثر باشد بايد به صورت طولاني مدت روي آن سرمايه گذاري نماييد. مثلا وقتي كه مشتريان با بنده صحبت مي كنند و راهنمايي مي خواهند به آنها مي گويم كه اين روش تبليغات را حداقل سه ماهه انجام دهند و به كمتر از آن فكر نكنند. نكته ديگر اينكه در اين روش نبايد به يك وب سايت اينترنتي تكيه كنند بلكه بايد در وب سايت هاي بيشتري لينك متني داشته باشند و اين كار را به مرور انجام دهند اين واضح است كه در الگوريتم هاي گوگل براي اين گونه روش ها راهكارهايي قرار گيرد تا بدين روش يك وب سايت فقط با پول خرج كردن يا تقلب نتواند رانكينگ خود را بالا ببرد! و به همين دليل است كه نبايد به يك باره در تعداد زيادي وب سايت لينك متني قرار دهيد. اگر شما به يك باره در 100 وب سايت تبليغات متني قرار دهيد مطمئن باشيد نتيجه خوبي نخواهيد گرفت بلكه بايد ابتدا در چند وب سايت با رانكينگ مناسب تبليغات متني سفارش دهيد آنهم به صورت طولاني مدت و سپس به مرور تعداد اين وب سايت ها را بالا ببريد.


تبليغات گرافيكي و بنري در وب سايت ها

اين روش تبليغ مي تواند بسيار سود آور باشد اگر با سياست درستي انجام شود. اولين نكته در اين نوع تبليغ اين است كه روي چه وب سايتي تبليغ مي كنيد مخاطبان چنين وب سايتي كه هستند؟ مشتري هدف شما كيست؟ چه درصدي از مشتري هدف شما مخاطب اين نوع تبليغات است؟ هر بار كه خواستيد يك وب سايت اينترنتي را براي محل تبليغات خود انتخاب نماييد با پرسيدن اين سوال ها از خود مي توانيد بهتر و عاقلانه تر تصميم بگيريد شما براي تبليغات هزينه مي كنيد كه سود ببريد پس بايد با چشم باز وب سايت مناسبي براي تبليغات خود پيدا كنيد.

تبليغات در تلگرام

ديگر محل نمايش تبليغات شما در صفحه است كه بسيار مهم است. هر چه لوگوي تبليغاتي شما بيشتر در ديد باشد شانس تاثير گذاري آن بيشتر است بنابراين سعي كنيد محل مناسبي را براي نمايش لوگوي تبليغاتي خود انتخاب نماييد.

طراحي لوگو بر تاثير گذاري آن بسيار موثر است لوگوي شما بايد به وضوح پيام شما را بيان كند، كسب و كار شما را معرفي كند و قابليت به خاطر سپردن بالا داشته باشد. طراحي لوگو نه تنها كاري هنري است بلكه بايد اصول روانشناسي هم در آن رعايت شود حتي رنگ هايي كه در طراحي لوگو انتخاب مي شوند بايد يا كسب و كار شما همخواني داشته باشند. بايد آنقدر جذابيت داشته باشد كه توجه بازديد كننده را به خود معطوف كند و او را به كليك كردن روي آن قانع كند. براي آشنايي با اصول طراحي لوگو مي توانيد اين مقاله را بخوانيد.
علي يزدي مقدم

همان طور كه در تبليغات متني هم ذكر شد در لوگوي خود نبايد سعي كنيد بيننده را گول بزنيد سعي كنيد با اعتبار بالا عمل كنيد نبايد در برابر مشتري طوري رفتار كنيد كه كلاهبرداران عمل مي كنند. اين كار افراد بي تجربه است.


آگهي اينترنتي

يكي از بهترين و ارزان ترين روش هاي تبليغات در اينترنت آگهي اينترنتي است. اين روش براي كسانيكه داراي وب سايت نيستند و مي خواهند در اينترنت تبليغات كنند بسيار مناسب است آنها مي توانند شماره هاي تماس آدرس محل كسب و ايميل خود را همراه با اطلاعات مناسب در اين آگهي ارائه نمايند تا مشتريان بتوانند به سادگي آنها را پيدا كنند.

براي اينكه آگهي اينترنتي شما بيشترين تاثير را داشته باشد نبايد مدت دار باشد يا حداقل طولاني مدت باشد گاه يك صفحه آگهي بعد از سه ماه در گوگل گل مي كند و حتي ممكن است اين زمان يك سال طول بكشد. بنابراين مدت نمايش تبليغات بسيار مهم است و هر چه اين زمان طولاني تر باشد بهتر است به همين دليل هم ما در ياد بگير دات كام آگهي را به صورت مادام العمر هم قرار مي دهيم تا براي سفارش دهنده آن تاثير گذاري بلند مدت داشته باشد. گاه دوستان مي پرسند مادام العمر يعني تا كي پاسخ روشن تا زماني كه وب سايت ياد بگير دات كام فعال باشد.

نكته ديگري كه در اين نوع تبليغ مهم است وب سايتي است كه انتخاب مي كنيد اين وب سايت بايد داراي رانكينگ خوبي در گوگل باشد هر چه وب سايتي كه در آن آگهي مي دهيد رانكينگ بيشتري داشته باشد شانس نمايش آگهي بيشتر است.

متن و گرافيك هم بسيار مهم است سعي كنيد در وب سايتي آگهي دهيد كه به شما اجازه قرار دادن تصاوير گرافيكي را مي دهد تصاوير در تاثيرگذاري تبليغات شما نقشي اساسي بازي مي كند. همينطور متني كه در اين آگهي قرار مي دهيد بسيار مهم است اين متن نبايد خيلي كوتاه باشد اگر متن شما حداقل 10 خط باشد بهتر است چون در رانكينگ اين صفحه و در نتيجه نمايش آن تاثير مثبت خواهد داشت. بنابراين وب سايتي را انتخاب نماييد كه به شما اجازه دهد متن بيشتري در آگهي خود قرار دهيد.


تبليغات به صورت ايميل

يكي ديگر از انواع تبليغات اينترنتي تبليغ كالا و خدمات به كمك ايميل است. اين روش مي تواند بسيار كارساز باشد به شرطي كه به شيوه اي صحيح انجام شود.

براي تاثير گذاري تبليغات به اين روش بايد هر ايميل به طور خاص براي فرد دريافت كننده ساخته شود اين كار ساده اي نيست چون بايد تعداد بسيار زيادي ايميل بفرستيد تا يك مشتري واقعي پيدا كنيد. يعني بايد بازار هدف را پيدا كنيد.

نحوه ساختن هر ايميل هم در تاثير گذاري آن بسيار مهم است اولين چيزي كه در ايميل جلب توجه مي كند موضوع ايميل است و فرد با توجه به آن تصميم مي گيرد كه آيا آن را باز كند يا خير. بنابراين بايد موضوعي انتخاب نماييد كه مشتري شما را ترغيب نمايد براي اين منظور بايد خود را جاي مشتري بگذاريد و ببينيد چه نيازي دارد چه مشكلي دارد كه به دست شما حل مي شود يا در يك كلام بهترين خدمتي را كه به او مي توانيد ارائه دهيد چيست؟ آن را در موضوع ايميل مشخص نماييد.

در تله ايميل هاي دسته جمعي نيفتيد. شركت هاي تبليغاتي زيادي هستند كه براي شما تعداد زيادي ايميل مي فرستند اما اينكه اين ايميل به دست كه مي رسد اصلا مشخص نيست آنها هيچگاه ليست ايميل هاي خود را در اختيار شما قرار نمي دهند تا آنها را بررسي كنيد. ديگر اينكه اين شركت ها يك متن و گرافيك و موضوع ايميل مشترك براي همه مي فرستند. و اين كار دو مشكل دارد اول اينكه سيستم هاي تشخيص اسپم بسيار هوشمند شده اند و ايميل هاي اين چنيني را به سرعت تشخيص مي دهند و آنها را راهي آشغال داني ايميل مشتري احتمالي شما مي كنند. دوم اينكه چون ايميل هايي به اين شكل هر روز و به تعداد بالا براي همه ارسال مي شود عملا كسي علاقه به خواندن چنين ايميل هايي ندارد و همه به آنها به چشم يك مزاحم مي نگرند كه فقط قصد سود بردن از آنها را دارد. بنابراين بهتر است كه سيستمي براي جمع آوري ايميل ها مشتريان احتمالي خود داشته باشيد و در قسمت موضوع ايميل تا حد امكان نام شركت يا شخصي كه قرار است ايميل را دريافت نمايد ذكر كنيد. ايميل هاي تبليغاتي را بايد خود شما يا كارمند شما با نظارت شما تهيه كنند اين ايميل ها بايد شبيه يك ايميل يا يك پيشنهاد شخصي باشد به طوري كه وقتي مشتري شما آنرا دريافت كند احساس كند اين ايميل مخصوص او و براي او ارسال شده است. و براي مشتريان هدف ارسال شود تا نتيجه بخش باشد.

جراحي زيبايي شكم عوارض جبران ناپذيري به دنبال دارد

اشاره به اينكه بسياري از بانوان و حتي مردان كه چربي اضافي شكم دارند بهترين راهكار رهايي از اين معضل را جراحي زيبايي شكم مي دانند افزود: تحقيقات انجام شده بيانگر آن است كه جراحي زيبايي شكم و انجام مستمر اين كار سلامت فرد را با خطر جدي مواجه مي كند.

وي يادآورشد: بسياري از مبتلايان به چاقي به جاي استفاده از رژيم هاي مناسب غذايي و انجام فعاليت هاي ورزشي به اين نوع راهكار متوسل مي شوند.
حسيني تصريح كرد: عواملي مانند ژنتيك و محيط بر چاقي افراد تاثير گذار است و معمولا اين روند با الگوي غذايي نامناسب از قبيل پرخوري هاي زياد زمينه بيشتر اين معضل به ويژه چاقي در ناحيه شكم را به دنبال دارد.
وي اظهار كرد: هم اكنون سه نوع عمل جراحي پلاستيك شكم (ابدومينوپلاستي يا تامي تاك)،ليپوساكشن ( خارج كردن چربي زير پوستي ) و يا تركيب اين دو روش استفاده مي شود كه اگرچه به ظاهر موفقيت آميز بوده و موجبات رضايت فرد را فراهم كند اما عوارضي را به دنبال دارد.
اين فوق تخصص جراحي پلاستك مركز آموزشي تخصصي و فوق تخصصي آيت الله موسوي زنجان، عفونت، تجمع مايع، از دست دادن پوست، درد و تورم پاها را از جمله عوارض جراحي زيبايي شكم بيان كرد و گفت: بسياري از متقاضياني كه براي انجام اين نوع عمل مراجعه مي كنند در مورد عواقب و عوارض هاي آن بي اطلاع هستند.
وي خاطرنشان كرد: ورزش و انجام فعاليت هاي ورزشي بهترين راهكار براي كاهش وزن و رفع معضل چاقي است كه بايد بيش از روش هاي ديگر لاغري از جمله اعمال جراحي مورد توجه قرار گيرد.
منبع: ايرنا

اينفلوئنسرهاي اينستاگرام _ قسمت اول

واينرها يا كمدين ها

اينفلوئنسرها همان افرادي هستند كه در شبكه هاي اجتماعي مخاطبان زيادي دارند آنها داراي اعتبار بالايي بين اعضا هستند و پيروان آن‌ها نيز او را تأييد و هر موضوع يا رويدادي كه او به اشتراك بگذارد، آن‌ها نيز آن‌ را به اشتراك مي‌گذارند و به همين ترتيب آن موضوع (خبر يا تبليغ) در بيشتر شبكه‌ هاي اجتماعي گسترش مي‌يابد.
اينفلوئنسر ها يا رهبران خرد آنلاين به دو دسته كلي تقسيم ميشوند:
۱-آنها مي‌توانند از افراد مشهور و سرشناس جامعه اعم از بازيگران، بازيكنان فوتبال، مجريان و … باشند.
۲-يا آن دسته از افراد معمولي و چهره‌هاي نيمه سرشناسي كه مردم آن ها را بواسطه كار خاصي كه انجام دادن مي‌شناسند، باشند. البته در اين متن به توضيحاتي در مورد گروه دوم مي پردازيم وسراغ معرفي شاخ هاي مجازي يا همون اينفلوئنسر هاي غير رسمي مي رويم.

شاخ هاي مجازي

اين عبارت يك صفت نوپا بوده كه اين روزها بر سر زبان بسياري از جوانان و به ويژه علاقمندان به اپليكيشن اينستاگرام افتاده است.در ايران بعضي از افراد كه تعداد فالوور هايشان به طور چشمگيري افزايش يافته و لايك خورهاي بسيار بالايي دارند و بتوانند توجه عده زيادي از مردم را جلب كننداصطلاحا به آنها شاخ مجازي گفته مي‌شود! شاخ هاي مجازي انواع مختلفي دارند : واينرها يا همان كمدين ها ،لاكچري ها و خارج از قواعدها مي توانند سه دسته مختلف از اينفلوئنسرهاي اينستاگرامي باشند.
در اين متن بيشتر در مورد واينرها يا كمدين ها توضيحاتي را خدمت شما عرض ميكنم.

شايد براي شما پيش آمده باشد كه موبايل خود را روشن كنيد و به اينستاگرام برويد و ناگهان متوجه شويد چند ساعت بدون آنكه خودتان متوجه شويد در اينستاگرام مشغول ديدن كليپ كه توسط اشخاص مختلف ساخته شده است بوده ايد. برخي افراد در صفحات مجازي لباس‌هاي متفاوتي مي‌پوشند،كارهاي متفاوتي را انجام مي‌دهند،اداي انسان‌هاي معروف را در مي‌آورند و در كنار اينكه هزاران نفر را مي‌خنداند،هم معروف مي‌شوند،هم‌پول به دست مي‌آورند؛به اين افراد كمدين مجازي يا «واينر» مي‌گويند.اينها كساني هستند كه طنز مجازي را به وجود آورده‌اند.دابسمش نيز در ايران به نرم‌افزاري محبوب تبديل شده و پيج اختصاصي داب اسمش فارسي در اينستاگرم بيش از سيصد هزار دنبال كننده دارد.
كاربران اين نرم‌افزار قادر خواهند بود بر روي قطعات صوتي نظير بخشهايي از آهنگ يا فيلم مورد علاقه اشان يا نقل قولهاي معروف، لب بزنند و با فيلمبرداري از خودشان، نوانما بسازند. همچنين كاربران مي‌توانند نوانماهاي كه خود ساخته‌اند را در ايننترنت به اشتراك بگذارند يا به آنها جلوه‌هاي نوشتاري و فيلترهاي رنگي اضافه كنند.

اينستاگرام، پديده‌ي جديدتر شبكه‌هاي اجتماعي، داراي محبوبيتي فوق تصور است. برخي تحليلگران معتقدند اينستاگرام ارزشي بالغ بر ۳۷ ميليارد دلار دارد. حال به نظر شما پر طرفدار‌ترين كاربران اينستاگرام چه كساني هستند؟
البته تعدادشان روز به روز بيشتر مي‌شود. همان‌ها كه تعداد فالوئرهاي‌شان در اينستاگرام آنقدر بالا مي‌رود كه آدم باورش نمي‌شود اين صفحه متعلق به يك فرد كاملاً عادي است. اين درحالي است كه يك عكاس يا هنرمند معروف خيلي كمتر از اين افراد كاملاً عادي فالوئر دارد. حتي تعداد فالوئرهاي بازيگران سينما هم گاهي به گرد پاي فالوئرهاي اين آدم‌هاي خيلي عادي نمي‌رسد.
در ليست زير آدرس برخي از واينرهاي معروف اينستاگرام را ذكر مي كنيم.
مبين:شايد او را بتوان معروف‌ترين«كمدين اينستاگرامي»ايران دانست،به گفته يكي ديگر از واينرها،او متولد سال ۱۳۷۴يا۱۳۷۵است.د رمدت حضور يك سال در اينستاگرام ۸۷۶هزار دنبال كننده دارد.در بيشتر كليپ‌ها او اداي دختران ايراني را درمي‌آوردو با تكيه كلام جيگرت درآد معروف شده است ،مبين در كانال تلگرام خود به اندازه اينستاگرام دنبال كننده ندارد.البته همسر مبين (پارميدا) نيز در بعضي از كليپ ها با او همكاري مي كند.
آدرس اينستاگرام مبين
https://www.instagram.com/md__mobin


آدرس اينستاگرام پارميدا
https://www.instagram.com/parmidamamaghanii


عرفان عليرضايي:عرفان متولد سال ۱۳۶۵است و از محبوب‌ترين كمدين‌هاي مجازي ايران،اما او«استندآپ كمدي»هم دارد.در اينستاگرام ۶۳۰هزار دنبال كننده دارد.البته تعداد دنبال كننده‌هاي او در تلگرام حدود ۱۶۰هزار نفر است. عرفان عليرضايي با سري بدون مو چهره اش شناخته شده است.
آدرس اينستاگرام عرفان:
‌ https://www.instagram.com/erfanalirezai

محمد امين كريم پور جوان طنز پرداز كه اگر كاربر اينستاگرام باشيد حتما بايد ويديو هاي جالب و طنزش را كه با موضوعات مختلف را ميسازد ديده باشيد متولد ۷ مرداد ماه ۱۳۷۳ در تهران است و ۲۳ سال سن دارد.
وي از ابتدا به همراه چند تن از دوستانش اقدام به ساخت ويديوهايي كوتاه و طنز يك دقيقه اي ميكرد و آنها را در صفحه اينستاگرام خود منتشر ميكرد . چيزي طول نكشيد كه طرفدران بسيار زيادي را پيدا كرد به طوري كه حال حدود يك ميليون فالور دارد.
آدرس اينستاگرام محمد امين كريمپور: https://www.instagram.com/mohamadaminkarimpor

ايز محسن يا همان محسن ايزي جواني كه كليپ هاي دابسمشش در شبكه هاي مجازي به خصوص اينستاگرام بازديد هاي چند صد هزار تايي ميخورد با ورودشبكه هاي مجازي به خصوص تلگرام و اينستاگرام چهره هاي زيادي توانستد با ساختن كليپ هاي دابسمش راه صد ساله معروفيت را يك شبه طي نماييند ايز محسن يا محسن ايزي هم يكي از اين افراد است محسن با دابسمش هاي فوتبالي معروف شده است و۱۰۷ پست اينستاگرامي محسن ايز بيش از ۲۰۰ هزار بازديد و هزاران كامنت خورده است.
وي همچنين با بسياري از برندهاي معتبر و قوي براي تبليغات قرارداد همكاري دارد.
آدرس اينستاگرام محسن ايزي:
https://www.instagram.com/iz.mohsen
سهيل مستجابيان در ارديبهشت سال ۶۱ در شيراز به دنيا آمد. سهيل را با ويدئو‌هاي بسيار جذابش كه در شبكه‌هاي اجتماعي مدام دست به دست مي‌شود مي‌توان شناخت.سهيل از ۲۰ سال پيش تئاتر كار مي كرده و چندين جايزه نيز در اين زمينه گرفته است او خيلي با صورت خودآشناست و با تك تك ماهيچه هاي صورتش مي تواند در چهره اش تغييرات بامزه ايجاد كند كه البته ميتواند به واسطه تمرينات تئاترش باشد.
آدرس اينستاگرام سهيل:
https://www.instagram.com/itsoheil

فرشيد كله گنده، يكي از سلبريتي هاي اينستاگرامي است كه بيش از ۹۰هزار فالوور در اينستاگرام داشته و دستي در پست هاي طنز عامه پسند و خلاقيت در ايجاد عكس هاي فان و ويدئوهاي طنز دارد. فرشيد با تاسيس استوديو كلاكت به توليد ويديوهاي تبليغاتي نيز مي پردازد و با برندهاي بزرگي همكاري نموده است.
آدرس اينستاگرام فرشيد:
‌ https://www.instagram.com/bighead_farshid

علي عباسي:او ۲۵سال دارد.مدرك تحصيلي‌اش ليسانس حسابداري است و براي چند وقتي است كه بيكار شده و د راينستاگرام بيش از ۲۶۰هزاردنبال كننده دارد.
تعداد عضوهاي كانال تلگرام او هم ۳۰هزار نفر است.علي از دوران دبستان نقطه توجه طنز ميان دوستانش بوده است.
پوريا:پوريا محمدي نصرآبادي دانشجوي رشته مديريت بازارگاني در دانشگاه اسلامشهر است.متولد سال ۱۳۷۲ و طلافروش است.پوريا از يك سال پيش در صفحه مجازي ۳۶۵هزار دنبال كننده دارد.كانال تلگرام او با علي مشترك است.
ميلاد:ميلاد قاسمي خواه هم يكي ديگر از واينرهاي معروف است.او حدود ۳۰۰هزار دنبال كننده در اينستاگرام دارد.همچنين كانال تلگرام او هم حدود ۸۰هزار عضو دارد.معمولا موضوعات فرهنگي سوژه ويدئوهايي است كه او هم حدود ۴۵۹۰۰نفر است.
ميثم:ميثم هم از واينرهاي ايراني است.او۱۶۶هزار دنبال كننده در اينستاگرام دارد و در بسياري از كليپ‌ها،شخصيت دختر را بازي مي‌كند.
در حوزه توليد ويديو واينرهاي بسياري مي باشند كه از حوصله اين مطلب خارج مي باشند .مانند شيخ حسين كه در خندوانه نيز حاضر شده بود يا استندآپ كمپين هاي برنامه خندوانه يا پوري تي جي ، مهردادو ….

منبع: https://goo.gl/84qYNG

تبليغات گوگل يا ادوردز چيست؟

تبليغات گوگل يا ادوردز چيست؟

شايد براي شما اين سوالات مطرح باشد كه تبليغات در گوگل چگونه است؟ چه مزايايي دارد ؟هزينه تبليغ چقدر است و چگونه محاسبه مي شود؟و اينكه آيا كارساز و موثر است يا خير؟
در در ادامه اين متن به صورت مفصل راجع به اين تبليغات مواردي را خدمت شما عرض مي كنم كه كاملا قانع شويد .

يكي از مهمترين فاكتورهاي مهم در تجارت تبليغات مي باشد.و در حال حاضر يكي از بهترين روش هاي تبليغ ،تبليغ درموتور جستجوي گوگل ادوردز مي باشد. تبليغات گوگل يك مدل از بازاريابي اينترنتي است كه در آن هزينه تبليغ بعد از هر بار كليك ارزيابي مي شود .زيرا امكانات بسيار مناسب و زيادي در اختيار تبليغ كنندگان قرار داده است و بازديد كنندگان زيادي داردهمين طورمشتريان به راحتي و به صورت هدفمند و با هزينه بسيار كم مي توانند شما را در صفحه اول گوگل پيدا كنند.
پرداخت به ازاي كليك كمپاني گوگل، در اوايل سال ۲۰۰۰ راه اندازي شد. از آن تاريخ تا كنون، هزاران نفر از مردم و مشاغل مختلف،از اين سرويس بازاريابي گوگل در جهت رونق دادن و شناسايي كسب و كارشان استفاده كرده اند.

روش كارگوگل ادوردز

حتماً تا حالا شاهد بوده ايد كه در هنگام سرچ در صفحه هاي نتايج جست‌ و جوي گوگل ديده ايد كه در بالاي نتايج، يا گاه زير نتايج تبليغات متني كوچكي با عبارت نشان داده مي شوند ، كه در واقع تبليغات گوگل ادوردز هستند. در اين نوع تبليغ ظرف كوتاهترين زمان ممكن و بدون صرف وقت و هزينه بر روي سايت، آگهي شما در صفحه اول گوگل بصورت رايگان به نمايش در مي آيد و شما فقط در صورتي كه مخاطبين روي تبليغات شما كليك كرده و وارد صفحه ي سايتتان شوند، به گوگل، پول پرداخت ميكنيد.
اين فرايند موجب بهبود رتبه سايت شما در گوگل مي‌شود.

مزاياي تبليغات در گوگل

قرار گيري سايت شما در صفحه اول گوگل در كوتاهترين زمان و بدون صرف وقت و هزينه بر روي سئوي سايت
همچنين مي توانيد تبليغات خود را درصفحات گوگل بدون هيچ هزينه اي نمايش دهيد و فقط زماني هزينه مي پردازيد كه مشتري روي لينك سايت شما كليك كند.در غير اين صورت هزينه اي براي شما ندارد.
قرار گرفتن وب سايت شما در رتبه اول جستجوهاي گوگل در كوتاهترين زمان و با كمترين و ارزان ترين هزينه
آگهي شما در قسمت بالا يا سمت راست موتور جستجوي گوگل و كليه سايتهاي مرتبط با آگهي شما كه با موتور جستجوي گوگل قرار داد دارند نمايش داده مي شود.
اين آگهي ها براي كساني به نمايش در مي آيند كه به دنبال خدمات و كالاهاي شما هستند.
هزينه تبليغات تنها به ازاي كليك روي تبليغات شما از هزينه شما كسر مي گردد.
امكان نمايش تبليغ شما در صفحات فارسي جستجوي گوگل و براي بينندگان داخل ايران.
آگهي از همان زماني كه ساخته شودبر روي سايت قابل رويت است.
امكان تعيين زبانهايي كه تبليغات براي آنها نمايش داده شود.

آيا گوگل ادوردز كارساز و موثر است؟

براي بيشتر كسب و كارها ، اين سيستم تبليغاتي بسيار موثر است.مثلا اگر شما نيز هزينه خود را براي كليد واژه هاي نادرست استفاده كنيد يا تبليغات ضعيفي ننويسيد مي توانيد كليك خوبي بدست آوريد.در واقع بسته به رقابتي بودن كليد واژه هايي كه بر روي آن سرمايه گذاري مي شود و ارتباط اين كلمات كليدي به تبديل هاي واقعي، گوگل ادوردز ممكن است براي كسب و كارتان موثر و مهم باشد يه كه خير.
براي تجارت خود يك كلمۀ كليدي انتخاب كنيد. شايد انتخاب كلمات كليدي گوگل ادوردز از ابتداي كار كمي دشوار باشد، اما زماني كه با انواع اين كلمات كليدي آشنا شويد مطمئن باشيد كه تبليغات‌تان در گوگل به شكلي هدفمند به نمايش در مي‌آيند. براي اين كار بهتر است كه به Google keyword planner سر بزنيد و جستجوي خود را آغاز كنيد بهتر است خودتان را به جاي مشتري بگذاريد. مثلااگر شما مي خواستيد به صورت آنلاين آجر بخريد، در گوگل چه چيزي جستجو مي كرديد؟ همان را دقيقا در keyword planner وارد كنيد. شما حتي مي توانيد نوع و دسته بندي محصول خود را مشخص كنيد يا حتي مي توانيد زبان و كشور مورد نظرتان هم مشخص كنيد.

انواع كلمات كليدي گوگل ادورز را درك كنيد و بر اساس آن استفاده كنيد

پنج نوع كلمه كليدي مختلف در گوگل ادوردز وجود دارد: نوع Broad، نوع Broad match modifier، Phrase، نوع Exact و Negative.
هر كدام از اين انواع خوبي ها و بدي هاي خود را دارند.
زماني كه نوع كلمات كليدي گوگل ادوردز خود را Broad Match انتخاب مي‌كنيد به اين معني است كه اگر كلمه كليدي شما به هر شكلي در يك جمله جستجو شود، تبليغ شما براي كاربر نمايش داده مي‌شود. به اين دليل كه تبليغات Broad Match براي دسترسي به حجم وسيعي از بيننده ها ايجاد مي شود، جستجو كننده ها ممكن است تبليغ شما را ببينند و در حاليكه تبليغ شما نامرتبط است، بر روي آن كليك كنند و اين باعث افزايش خيلي سريع هزينه هاي شما شود.
كلمات كليدي Modified Broad Match به شما اجازه مي‌دهند تبليغ‎تان به تعداد زيادي از جستجوكنندگان نمايش داده شود، و هم‌زمان كنترل بهتري بر روي پخش تبليغ خود داشته باشيد.
براي تعيين كلمات كليدي Modified Broad Match از علامت +به اضافه استفاده مي‌شود.مثلا اگر عبارت +موبايل و +سامسونگ را به عنوان كلمه كليدي كمپين خود قرار دهيد، تبليغ شما براي جستجويي مانند نقد و بررسي موبايل سامسونگ نمايش داده مي‌شود.
كلمات كليدي Phrase Match، مانند كلمات كليدي Modified Broad Match كار مي‌كنند با اين تفاوت كه امكان كنترل و مديريت بيشتري را در اختيار تبليغ دهنده قرار مي‌دهند.ولي تبليغات ما زماني براي كاربر نمايش داده مي شود كه كلمات كليدي به ترتيب نوشته شده باشد.
Match exact را زماني مي توان استفاده كرد كه دقيقا عبارت مورد نظر شما را سرچ كرده باشد. بينده اي كه بر روي تبليغ شما با نوع Exact Match كليك مي كند، بيشتر به محصول يا خدمات شما علاقمند است اين نوع كلمه كليدي جستجوي كمتري دارد و شما نمايش بيش از حدي نخواهيد داشت.
كلمات كليدي Negative عبارت كليدي مورد نظر با هر ترتيبي جستجو شود نمايش داده مي شود. استفاده از Negative Keywords به شما اجازه مي‌دهد تا تبليغات گوگل خود را تنها براي جستجوهاي مرتبط با كسب و كار خود به نمايش بگذاريد.
بهينه‌سازي انواع كلمات كليدي گوگل ادوردز اهميت بسياري دارد زيرا به شما اجازه مي‌دهد تبليغات خود را براي كاربران هدفتان نمايش دهيد و از نمايش تبليغ خود براي كلمات غير مرتبط جلوگيري كنيد البته اين كار هزينه‌هاي تبليغات شما را به شدت كاهش مي‌دهد. بنابراين، بايد در انتخاب نوع كلمه كليدي تبليغات خود با آگاهي عمل كنيد.

رديابي كنيد

با استفاده از گوگل ادوردز و ويژگي هاي رديابي آن مي‌توانيم كدهايي را استفاده كنيم تا ميزان فروش و معاملات كمپين هاي ايجاد شده از طريق ادوردز را ردگيري كنيم.
اين مورد به ما كمك ميكند تا در سرمايه گذاري در كمپين هاي خود هوشمندانه عمل كنيم و با استفاده از اين ويژگي، ميتوانيم ببينيم كه آيا يك كليدواژه، تبليغ، گروه تبليغ يا كمپين براي ما سود داريد و يا خير.

افزونه‌اي تبليغاتي

افزونه‌هاي اپليكيشن (App extensions)، افزونه‌ها‌ي تماس (Call extensions)، افزونه‌هاي مكان (Location extensions)، افزونه‌هاي مرور(review extensions)، افزونه‌هاي لينك سايت (site link extensions) و حاشيه‌نويس‌هاي اجتماعي (Social annotations) مي‌باشند.
افزونه مكان:ساده ترين راه براي اينكه به مشتري بگوئيد محل فعايتتان كجاست ، افزونۀ مكان است اين افزونه براي كسب و كارهايي بسيار مناسب مي باشد كه نياز دارند تا مشتري محل كار آنها را بشناسند مانند رستوران ها استفاده ميشود.
افزونۀ تماس تلفني: به اين صورت عمل مي كند كه يك گزينۀ تماس در كنار تبليغات گوگل نمايش داده مي شود كه كابر بسيار ساده و سريع با فشردن آن با شركت شما تماس ميگيرد. همچنين مزيت اين افزونه در اين است كه مشتري در همان لحظه كه به كمك شما نياز دارد ،سريعا با شما تماس ميگيرد. اين افزونه تنها زماني نمايش داده مي شود كه كاربر با دستگاه موبايل وارد گوگل شده باشد.
افزونۀ لينكهاي سايت :اين افزونه به اين صورت عمل مي كند كه كاربر با كليك بر روي آن به راحتي مي تواند وارد صفحه دلخواه از سايت شما شود بدون نياز به گشتن در سايت.
افزونه هاي شبكه هاي اجتماعي :از اين افزونه مي توانيد براي اتصال تبليغ به شبكه هاي اجتماعي مختلف استفاده كنيد.
اگر فقط يك بار در گوگل تبليغ كنيد (در حاليكه نتايج خوبي از آن به دست نياورده ايد)، در نهايت نخواهيد دانست كه چه نوع تبليغي برايتان بهتر مي بوده زيرا نتايج متعددي در اختيار نداشتيد تا با يكديگر مقايسه نماييد. به همين دليل شما زماني كه تبليغ اولتان از جانب گوگل تاييد شد، تبليغ دوم خود را ايجاد نماييد. شايد مدتي طول بكشد تا نتايج معقولي به دست آوريد. آمار و ارقام تبليغات خود را دنبال و داده ها را بررسي كنيد. سپس با نگاهي كلي بر آمار، تبليغاتي را كه نتيجه بخش نبوده اند، خاموش كنيد. از ديگر كلمات كليدي استفاده كنيد و بروي آن تبليغي كه جواب مي دهد بيشتر سرمايه گذاري كنيد.
منبع: https://goo.gl/84qYNG

شیشه هوشمند یا شیشه اسمارت چیست؟

امروزه فناوری های مدرن تولید شیشه ،تاثیر شگرفی بر توسعه ساختمان سازی در سراسر جهان داشته است.فناوری شیشه های هوشمند در سالهای اخیر توسعه خیر کننده ای داشته است. طبق گزارش سالانه صنایع ایالت متحد آمریکا ،تقاضا برای شیشه های هوشمند تا سال 2020 از مرز سه میلیون مترمربع در سال خواهد گذشت.تولید شیشه های هوشمند بر پایه چهار تکنولوژی کریستال مایع،الکتروکرومیک،ذرات معلق و مواد ترموکرومیک استوار است.ارزش بازار جهانی شیشه های هوشمند در سال 2012 در حدود 80میلیون دلار است که در سال 2020 به 700 میلیون دلار خواهد رسید.

ساختمانهایی را تصور کنید که پنجره های آن مجهز به شیشه هایی است که با توجه به شدت تابش نور خورشید تیره و روشن میشوند.فناوری شیشه هوشمند می تواند در روزهای گرم تابستان که نور آفتاب به داخل ساختمان وارد میشود و نیاز به استفاده از دستگاه های خنک کننده و تهویه کننده هوا را افزایش میدهد به صورت هوشمند تاریک شود و از انعکاس نور جلوگیری کند و در عوض در فصول سرد سال دوباره به حالت اول بازگردد و شفاف شود.این فناوری،تاثیر خیر کننده ای بر مدیریت مصرف انرژی،در جهت کاهش مصرف سوخت های فسیلی در ساختمان دارد. پنجره ها نقش اصلی را در کنترل نور ورودی به داخل ساختمان و میزان انرژی مورد نیاز ایفا می کنند.ضرورت کنترل انرژی هنگامی مشهودترمیشود که سطح وسیعی از ساختمان با شیشه پوشیده شود که اغلب در این شرایط،امکان حفظ گرمای محیطی مناسب و ذخیره سازی معقول انرژی به طور همزمان با مشکلاتی همراه میشود.با پیشرفت تکنولوژی درعصرحاضر،تلاش محققان بر تولید شیشه هایی با خاصیت پخش نور بسیارکم،جهت استفاده در ساختمانهایی با کاربری تجاری متمرکز شده است،بطوریکه میتوان با فراهم سازی امکان ورود انرژی خورشید به داخل ساختمان و ممانعت از فرار گرمای داخل ساختمان ،مصرف انرژی را به میزان قابل توجهی کاهش داد.چنین شیشه هایی قابلیت ممتازی در ورود نور به داخل بنا داشته و محافظ خوبی در برابر شرایط جویی به شمار میروند.تکنولوژی ساخت شیشه به مرحله ای از کمال رسیده که طراحی و تولید انواع شیشه را با لحاظ کردن توامان خواص پخشی،انعکاسی،جذبی و شفافیت جهت دستیابی به شرایط ایده ال و پاسخگویی به خواسته های مختلفی همچون کنترل نور روز و درجه حرارت مناسب،امکان پذیر کرده است.شیشه های هوشمند علاوه بر تامین روشنایی روز دارای کیفیات دیگری همچون کنترل خورشیدی،آسایش و راحتی از لحاظ دما(محافظ از گرمای تابستان و سرمای زمستان)با مشخصه هایی همچون قابلیت بازیافت،دوام پذیری،عدم نیاز به پاکیزه نمایی،محافظت از رنگ پریدگی تدریجی اشیای داخل منازل در مقابل نور خورشیدو...هستند.

شیشه هوشمند محصولی جدید از گروه تولیدی تترافرم که در عرض های مختلف از 120سانتی نتر تا 180 سانتی متر در طول های متغیر تولید میگردد ابعاد شیشه ها در طول محدودیت ندارند


قیمت مترمربع شیشه هوشمند

شیشه های هوشمند برای اتاق های کنفرانس واتاق مدیریت بسیار مناسب وکارا میباشد و ذرصد شفافیت و وضوح شیشه های هوشمند 87%شیشه های معمولی میباشد و شیشه های هوشمند عمل فیلترینگ اشعات مضر خورشید را به خوبی انجام میدهند انتی یووی میباشند و شیشه های هوشمند قابلیت نگهداری تصویر را برروی خود داراست وهمانند یک پرده تصویر عمل مینماید ومیتوان از ترکیب ان با ویدیو پروژکتور استفاده نمود


شیشه هوشمند

شما میتوانید با این تکنولوژی به کار رفته در این شیشه ها با فشار دادن یک کلید شیشه را ازحالت شفاف به حالت مات در آوریداز این شیشه ها میتوان در:

حمام های شیشه ای

اتاق کنفرانس

پارتیشن های اداری

پنجره ها استفاده نمود


اکنون با بهره گیری از فناوری نانو که تحقیقات و مطالعه مواد و خصوصیات آنها در محدوده 1 تا 100 نانومتر است, می توان با کنترل خصوصیات شیشه, تغییراتی در اتم های آن ایجاد کرد.

از کاربردهای نانو تکنولوژی در صنعت ساخت شیشه میتوان به محصولاتی مانندشیشه های کنترل کننده انرژی و شیشه های محافظ در برابر آتش اشاره کرد. شیشه های کنترل کننده انرژی,سبب کاهش عبور امواج ماورای بنفش و مادون قرمز و تنظیم عبور نور مرئی و همچنین جلوگیری از اتلاف انرژی در بخش های مختلف و استفاده بهینه از آن در ساختمان شده است.


استفاده از الکتروکروماتیک

حالت کدر وشفاف برای شیشه های الکتروکروماتیک که با زدن یک کلید تغییر می کند. به این معنا که با فشار دادن یک کلید, شیشه از حالت شفاف خارج شده و با فشار دیگر به وضعیت قبلی باز می گردد.

الکتروکروماتیک ها موادی هستند که رنگ آنها در اثر جریان الکتریکی تغییر میکنند. جریان الکتریسیته با ایجاد واکنش شیمیایی خصوصیات مواد را تغییر می دهد و سبب می شود تا آنها نور را جذب یا منعکس کنند. نور خورشید به شیشه ها می تابد, اما با برقراری جریان الکتریکی ,یون ها از لایه ذخیره یونی به سمت لایه هدایت یونی حرکت کرده و به لایه الکتروکروماتیکی برمی گردند و شیشه را شفاف می نمایند. با قطع الکتریسیته, فرایند برعکس عمل کرده شیشه مجددا تیره می شود. از ویژگی های مواد الکتروکروماتیکی, قابلیت تنظیم آنهاست, بطوری که میتوان شدت کدری آنها را با تغییر مقدار جریان تنظیم کرد.

نحوه عملکرد دیگری از این نوع شیشه های هوشمند, گذراندن جریان الکتریسته از فیلم کریستال مایع است. با گذراندن جریان , شیشه شفاف می شود وبا قطع جریان کریستال ها با جهت گیری تصادفی در فضا, موجب انتشار نور و در نتیجه مات شدن شیشه می شوند.

این تکنولوژی کاربردهای فراوانی دارد, می توان از این شیشه برای پنجره خانه (در حالت نیاز به ایجاد عدم دید) برای شیشه فروشگاه ها در شب و جاهایی که خصوص سازی انجام میگیرد و همچنین حمام استفاده کرد. نمونه های زیادی از شیشه های هوشمند در تمام دنیا وجود دارد یکی از موارد استفاده این نوع شیشه ها در موزه ها است ,جایی که ورود بیش از حد نور خورشید میتواند موجب آسیب دیدن اشیا ء قیمتی می شود .


شیشه های نما

نظافت شیشه های نما و پنجره های ساختمان همیشه بسیار دشوار بوده, خصوصا در ساختمان های بلند, عملیات نظافت شیشه ها نیازمند نیروی انسانی, آب و انواع شوینده هاست که طبیعتا هزینه هنگفتی را نیز در بر دارد. در سال های اخیر, تکنولوژی برای رفع این مشکل وارد شده و امکانی را فراهم آورده تا شیشه ها به خودی خود تمیز شوند. حاصل تلاش در این راستا دستیابی به سطوحی شیشه ای است به هیدروفوبیک (آب گریز) و هیدروفیل (آب دوست) نامگذاری شده اند.


1 . شیشه های خود تمیزشونده

دانشمندان برای دستیابی به خاصیت آب گریزی از برگ نیلوفر آبی الهام گرفتند. سطح رویه این برگ دارای برآمدگی هایی در مقیاس میکرومتر است. این برآمدگی ها سطح تماس قطره آب با برگ و در نتیجه جاذبه بین دو سطح را کاهش داده وقطره آب همراه با دیگر آلودگی ها از روی برگ می غلطد و پایین کی افتد. برای ایجاد چنین وضعیتی روی شیشه, پوشش نازکی از یک رزین خاصی به سطح شیشه پرداخته می شود و ناصافی های میکرومتری از نوع صافی های برگ لوتوس برسطح مورد نظر تشکیل می شود.


2 . شیشه های خود تمیز شونده آب دوست

در این شیشه ها, از ماده ای استفاده می شود که به فوتوکاتالیست شهرت دارد. مواد فوتوکاتالیست از قبیل دی اکسید تیتانیوم, در معرض نورخورشید یک واکنش شیمیایی] مثلا اکسیداسیون را بدون دخالت در آن تسهیل می کنند. بدین ترتیب پوششی از این ماده که بر سطح شیشه قرار بگیرد, در معرض تابش نورخورشید واکنش تجزیه آلودگی ها و لکه های چربی و مواد آلی را سرعت بخشیده و آنها به آب و دی اکسید کربن تبدیل می شوند. آب بر خلاف شیشه رنگی های آب گریز, بطور یکنواختی روی شیشه های آب دوست پخش شده و یک فیلم نازک را تشکیل می دهد و ذرات حاصل از واکنش تجزیه را به آرامی با خود به پایین می آورد.


فعالین تبلیغات در تلگرام+لیست کامل

فعالین تبلیغات در تلگرام + لیست کامل

شاید از خود بپرسید در تبلیغات تلگرام چه افراد یا شرکت هایی فعال هستند چگونه فعالیت می کنند و چه معایبی دارند؟ در ادامه این متن به صورت مفصل راجع به این فعالین تبلیغات مواردی را خدمت شما عرض می کنم .

تاثیر و قدرت تلگرام را نمی توان نادیده گرفت و بسیاری از کاربران باهوشِ این پیام رسان با ساخت کانال هایی با موضوعات جذاب و نمایش تبلیغ به اعضای کانال ها ،برای خود درآمد کسب می کنند .
تلگرام به عنوان پر جمعیت ترین مکان در ایران فضای مناسبی برای کسب درآمد ایجاد کرده است.
اگر قصد تبلیغات دارید بدون شک با تلگرام کار کنید، شما با در دست داشتن یک کانال و ارائه محصولات خود در ان اقدام به جذب مشتری در تلگرام کنید.
با گذشت زمان نیاز به یک بستر مناسب برای ساماندهی و نظم بخشید به انتشار تبلیغات از سوی صاحبان کانال ها احساس شد. تلگرام با بیش از ۳۰ میلیون کاربر فعال در کشور رکورد دار شبکه های اجتماعی است. تقریبا تمام اقشار جامعه در این شبکه اجتماعی عضو هستند و بستر مناسبی برا بازاریابی است.۱-ادمین

طراحی گروه های تلگرامی کاملا فضایی آزاد برای همه داشته و تمام اعضای گروه می توانند اعضای جدید را به سادگی عضو گروه کنند و حتی نام و تصویر گروه را تغییر دهند که این خود در گروه های بزرگتر باعث هرج و مرج می شود. اما اکنون تلگرام می تواند جوامع گروهی بزرگتر را که نیازمند مدیریت بیشتری هستند را هم پشتیبانی کند. به منظور داشتن گروه های منظم تر و کنترل جمعیت بالای گروه، تلگرام امروز گزینه آدمین را معرفی می کند.در این صورت فقط ادمین ها می توانند نام گروه را تغییر دهند یا شخصی را به گروه دعوت کرده یا از گروه حذف کنند .
از جمله سوالاتی که به طور مداوم برای شما پیش می آید شاید ، نحوه ارتباط با مدیر کانال در تلگرام است. بیش از بیست میلیون کاربر ایرانی از این پیام رسان استفاده کرده و بیش از صد هزار کانال فارسی زبان تاکنون ایجاد شده است، به همین دلیل طبیعی است تا بسیاری در این کانال‌ها عضو بوده و گاهی و به هر دلیلی به ارتباط با ادمین آن نیاز پیدا کنند. برخلاف کانال، در گروه به عنوان یک عضو می‌توان بقیه اعضا را دید و آن عضوی که در کنار اسمش یک ستاره دارد، ادمین و یا همان مدیر گروه است. اما در مورد کانال این چنین نیست.
در این روش شما بر طبق مدت زمان خاصی یا تعداد بیننده مورد نظر اقدام به انتشار آگهی در کانال ها میکنید که دارای هزینه های متفاوتی است و هر ادمین کانالی طبق شرایط خودش قیمت تعیین میکنند. که البته دارای معایبی می باشد از جمله:
با توجه به تعداد زیاد اعضا گاهی ادمین فرصت نمی کند جواب شما را دهدو برنامه ریزی لازم را انجام دهند. بیش از ۱۲ مدل کیفیت متفاوت در بازدید توسط ادمین ها وجود دارد که ممکن است بیشترین کیفیت یا کمترین آنها نصیب ما شود.با این که ما تبلیغات خود را به ادمین میسپاریم اما حق مشاوره قبل از کمپین را به هیچ وجه نداریم. و دیگر اینکه از همه ی کانال های تلگرام هم آگاهی لازم را نداریم .همچنین شرایط بازدهی موجود درتبلیغات نیز برای ما روشن نیست و اطلاعات لازم را می طلبد.
برای ارتباط با مدیر کانال در تلگرام ، باید این امکان از پیش توسط ادمین فراهم شده باشد، وگرنه به طور پیش‌فرض راهی برای پیداکردن شخص یا اشخاصی که اقدام به ارسال پست می‌کنند، وجود ندارد.

۲- وب سایت های تبلیغات در تلگرام:

جهت انجام بازاریابی میتوانید از این سایتها در جهت پیشبرد اهداف خود استفاده نمائید.که می تواند بر حسب کلیک بر روی لینک ها و یا بر حسب بازدید و… باشد به طور مثال مدیر کانال ها و صفحه ها داخلش عضومی شوند و تبلیغ دهنده ها داخل سایت تبلیغ خود را انجام می دهند ، پول حاصل از تبلیغات به مدیران کانال ها داده می شود و تبلیغات در شبکه های اجتماعی پخش می شود.
برخی از این وبسایت ها توسط افرادی در منزل ساخته شده اند و ممکن است دارای اعتبار نباشند. بعضی از وب سایت ها فقط مطالب را کپی کرده و با کیفیت کم کپی می کنندو دارای گزارش دهی مطلوب و شفافی نیستند در این صورت است که تبلیغات نمی تواند موثر واقع شود.

۳-روشهای تبلیغات انبوه در تلگرام

اپلیکیشن تلگرام یکی از پرطرفدارترین اپلیکیشن های پیام رسان در ایران است و تاثیر زیادی در رونق کسب و کار دارد. امروزه تبلیغات تلگرامی را می توان یکی از موثرترین نوع تبلیغات در شبکه های اینترنتی دانست.
شما می توانید با خرید سامانه ها و پنل هایی که در اینترنت وجود دارد به صورت انبوه با دسترسی به تعداد زیادی از شماره ها تبلیغات اینترنتی خود را ارسال کنید.
این روش با شماره انجام میشه ولی ارسال پیام انبوه به کاربران تلگرام با مشکلات بسیاری رو به رو است و تلگرام شدیدا با این روش مبارزه میکند.ارسال نوتیفیکیشن تبلیغاتی بهترین و جدیدترین روش تبلیغاتی تلگرام است, تبلیغات پوش نوتیفیکیشن بر روی گوشی های اندروید و به میلیون ها ایرانی ارسال میشود. یا اینکه ازکانال های پر مخاطبی که می توانید در این کانال ها تبلیغات انبوه در تلگرام خود را منتشر کنیداستفاده کنید و بازخورد مالی خوبی بگیرید.
تبلیغات گسترده بازدیدی با همکاری بیش از ۳۰۰ کانال بزرگ در موضوعات مختلف و از ۱ میلیون تا ۵ میلیون بازدید در سریعترین زمان ممکن انجام میشود، بدین ترتیب که که شما یک بنر آماده میکنید و آن را طبق مقدار درخواستی شما در ۷۰ تا ۳۰۰ کانال همزمان قرار میدهیم و پس از قرار گرفتن در کانال ها لیست اون کانال ها هم برای شما ارسال میشود تا بتوانید خودتون بنرتونو ببینید.

۴-ادسنسور

اکثر فعالین حوزه تبلیغات در شبکه های اجتماعی افرادی هستند که دارای پیج ، کانال و یا وب سایت می باشد و کمبود یک شرکت معتبر در این بین حس می گردد. شرکتی که بتواند علاوه بر سرویس و خدمت تبلیغات ، در حکم یک مشاور دیجیتال مارکتینگ عمل کرده و بتواند بهترین اقدام اجرایی را برای شما تشخیص دهد. ادسنسور صرفا سفارش تبلیغات شما را در شبکه های اجتماعی انجام نمی دهد بلکه در کنار شما کسب و کارتان را بررسی و تحلیل کرده و بهترین حالتی که بتواند بازدهی برای شما داشته باشد را پیشنهاد می دهد .
با سامانه جدید ادسنسور میتوانید از تمامی شبکه های اجتماعی خود تجربه ناب درآمدزایی را داشته باشید و حس خوب تبلیغ را لمس نمایید.
ادسنسور با برند اولیه بازدیدفا اولین فعال تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی، مخصوصاتلگرام می باشد.
ادسنسوربزرگترین فعال تبلیغات در شبکه های اجتماعی با دسترسی به ۸۰۰۰ ناشر و تجربه اجرای بیش از ۵۰۰ کمپین با برندهای بزرگ می باشد.
تبلیغات در ادسنسور بر مبنای سامانه ی خودکارو کاملا سیستماتیک اجرا می شود. البته ابداع شده توسط خود ادسنسور انجام می شود.
ادسنسور در حال حاضر بر روی تبلیغات در تلگرام – تبلیغات در اینستاگرام و اینفلوئنسر مارکتینگ تمرکز دارد.
در صورتی که تمایل دارید تبلیغات شما بازدید زیادی داشته باشد شما هم میتوانید مانند برندهای معتبر و شرکت های بزرگ از ادسنسور استفاده کنید.
اما تقلب در تبلیغات تلگرامی به عنوان دغدغه‌ای مهم برای سفارش‌دهندگان تبلیغ در تلگرام مطرح است! نکته مهم همکاری و تعامل با شرکت‌ها و نه صرفا وب‌سایت ها و افراد فعال در تبلیغات شبکه‌های اجتماعی است که دارای فرایندهای شفاف و تعهدات صادقانه است.
به نظر می رسد بیش از آنکه نیاز به محدودیت، قانونمندی یا اخذ مالیات از این کسب و کارها باشد، بهتر است درباره نحوه مواجهه کاربران یا کسب و کارهای غیرمجازی با اینگونه تبلیغات، مطالعه و فرهنگ سازی شود تا این بازار غیررسمی، رسم و رسوم بازار واقعی را بر هم نزند.

منبع:http://laklak.vip

12345678
last